Northern Vermont Wildcats
Print ViewBookmark and Share
2024 Hat City Spring Showdown

Official Schedule of Scores

 

 Friday, May 17th

Day Time  Rink  Division Visiting Team Score Home Team Score
Friday 6:00 am  DAN-P  U8 (Blue) RSG Selects 6 Westchester Warriors 0
Friday 6:30 am  DAN-L  U8 (Blue) Atlantic Coast Elite 3 H08 Knights 6
Friday 7:00 am  NEW-R  U8 (Green) Maryland 6 Adirondack 46ers 0
Friday 7:10 am  DAN-P  U8 (Green) Danbury Selects 4 Empire Snipers (17) 2
Friday 7:40 am  DAN-L  U8 (Green) Empire Snipers (16) 2 RSG Selects 8
Friday 7:40 am  NEW-B  U10 (Yellow) Adirondack 46ers 6 Maryland 0
Friday 8:10 am  NEW-R  U10 (Yellow) Richmond Snipers 0 Atlantic Coast Elite 6
Friday 8:20 am  DAN-P  U10 (Yellow) Empire Snipers 3 LI Berserkers 5
Friday 8:50 am  DAN-L  U10 (Green) Danbury Selects 0 SSH Roadrunners 6
Friday 8:50 am  NEW-B  U10 (Green) Complex Kings 6 Atlantic Coast Elite 1
Friday 9:20 am  NEW-R  U10 (Red) Atlantic Coast Elite 4 S4 Hockey Club 3
Friday 9:30 am  DAN-P  U10 (Red) Tri-State Stars 3 Empire Snipers 1
Friday 10:00 am  DAN-L  U10 (Blue) SSH Roadrunners 2 Atlantic Coast Elite 2
Friday 10:00 am  NEW-B  U12 (Yellow) Adirondack 46ers 5 Atlantic Coast Elite 5
Friday 10:30 am  NEW-R  U12 (Red) Phantoms HC 0 Atlantic Coast Elite 6
Friday 10:40 am  DAN-P  U10 (Blue) Empire Snipers 2 Westchester Warriors 7
Friday 11:10 am  DAN-L  U12 (Yellow) Empire Snipers 6 LI Berserkers 0
Friday 11:10 am  NEW-B  U12 (Green) No Country River Rats 1 S4 Hockey Club 1
Friday 11:40 am  NEW-R  U12 (Blue) CT Mighty Irish 0 United Select 5
Friday 11:50 am  DAN-P  U12 (Red) Tri-State Stars 2 Empire Snipers 8
Friday 12:20 pm  DAN-L  U12 (Green) Danbury Selects 2 SSH Roadrunners 8
Friday 12:20 pm  NEW-B  U10 (Yellow) Adirondack 46ers 7 Richmond Snipers 2
Friday 12:50 pm  NEW-R  U10 (Yellow) Maryland 0 LI Berserkers 6
Friday 1:00 pm  DAN-P  U8 (Blue) Westchester Warriors 8 H08 Knights 8
Friday 1:30 pm  DAN-L  U12 (Blue) Empire Snipers 4 SSH Roadrunners 5
Friday 1:30 pm  NEW-B  U10 (Green) Complex Kings 6 Danbury Selects 0
Friday 2:00 pm  NEW-R  U8 (Blue) Atlantic Coast Elite 1 RSG Selects 4
Friday 2:10 pm  DAN-P  U10 (Red) Atlantic Coast Elite 3 Empire Snipers 3
Friday 2:40 pm  DAN-L  U10 (Yellow) Empire Snipers 2 Atlantic Coast Elite 8
Friday 2:40 pm  NEW-B  U10 (Green) SSH Roadrunners 2 Atlantic Coast Elite 2
Friday 3:10 pm  NEW-R  U10 (Red) S4 Hockey Club 5 Tri-State Stars 6
Friday 3:20 pm  DAN-P  U10 (Blue) Empire Snipers 1 SSH Roadrunners 3
Friday 3:50 pm  DAN-L  U10 (Blue) Atlantic Coast Elite 3 Westchester Warriors 6
Friday 3:50 pm  NEW-B  U14 (Green) S4 Hockey Club 4 SSH Roadrunners 0
Friday 4:20 pm  NEW-R  U12 (Yellow) LI Berserkers 2 Adirondack 46ers 5
Friday 4:30 pm  DAN-P  U12 (Yellow) Empire Snipers 3 Atlantic Coast Elite 3
Friday 5:00 pm  DAN-L  U14 (Red) Tri-State Stars 1 Empire Snipers 3
Friday 5:30 pm  NEW-R  U12 (Red) Tri-State Stars 9 Phantoms HC 6
Friday 5:40 pm  DAN-P  U14 (Red) NYC Falcons 7 Atlantic Coast Elite 1
Friday 6:10 pm  DAN-L  U12 (Red) Empire Snipers 1 Atlantic Coast Elite 3
Friday 6:40 pm  NEW-R  U12 (Green) S4 Hockey Club 7 SSH Roadrunners 1
Friday 6:50 pm  DAN-P  U14 (Green) Richmond Snipers 2 Empire Snipers 5
Friday 7:10 pm  NEW-B  U14 (Blue) CT Mighty Irish 7 Maine Reapers 7
Friday 7:20 pm  DAN-L  U14 (Green) Tri-State Stars 0 Atlantic Coast Elite 3
Friday 7:50 pm  NEW-R  U12 (Green) Danbury Selects 1 No Country River Rats 7
Friday 8:00 pm  DAN-P  U12 (Blue) United Select 5 Empire Snipers 4
Friday 8:20 pm  NEW-B  U12 (Blue) CT Mighty Irish 0 SSH Roadrunners 3
Friday 8:30 pm  DAN-L  U14 (Blue) SSH Roadrunners 6 Danbury Selects 0
Friday 9:00 pm  NEW-R  U18 Advocate Athlete 3 CT Mighty Irish 2
Friday 9:10 pm  DAN-P  U18 Tri-State (Selects) 5 Island Blades 3
Friday 9:30 pm  NEW-B  U16 S4 Hockey Club 1 ADK Lumberjacks 4
Friday 9:40 pm  DAN-L  U16 SSH Roadrunners 3 NYC Falcons 0
Friday 10:20 pm  DAN-P  U16 Mid-Hudson 4 Epicenter Hockey 1
Friday 10:50 pm  DAN-L  U18 LI Fishermen 6 Tri-State Stars 0

 

 Saturday, May 18th

Day Time  Rink  Division Visiting Team Score Home Team Score
Saturday 6:00 am  DAN-P  U8 (Green) RSG Selects 5 Danbury Selects 5
Saturday 6:30 am  DAN-L  U8 (Blue) Westchester Warriors 1 Atlantic Coast Elite 0
Saturday 7:00 am  NEW-R  U8 (Green) Adirondack 46ers 2 Empire Snipers (17) 8
Saturday 7:10 am  DAN-P  U8 (Blue) H08 Knights 2 RSG Selects 7
Saturday 7:40 am  DAN-L  U10 (Yellow) Richmond Snipers 4 LI Berserkers 3
Saturday 8:10 am  NEW-R  U8 (Green) Empire Snipers (16) 6 Maryland 6
Saturday 8:20 am  DAN-P  U10 (Yellow) Maryland 1 Atlantic Coast Elite 7
Saturday 8:50 am  DAN-L  U14 (Green) Atlantic Coast Elite 5 SSH Roadrunners 0
Saturday 9:20 am  NEW-R  U10 (Yellow) Adirondack 46ers 5 Empire Snipers 0
Saturday 9:30 am  DAN-P  U14 (Green) Tri-State Stars 0 Richmond Snipers 6
Saturday 10:00 am  DAN-L  U14 (Blue) Danbury Selects 1 CT Mighty Irish 6
Saturday 10:30 am  NEW-R  U14 (Green) Empire Snipers 2 S4 Hockey Club 4
Saturday 10:40 am  DAN-P  U14 (Blue) SSH Roadrunners 5 Maine Reapers 1
Saturday 11:10 am  DAN-L  U14 (Red) Tri-State Stars 1 NYC Falcons 7
Saturday 11:40 am  NEW-R  U14 (Red) Atlantic Coast Elite 2 Empire Snipers 3
Saturday 11:50 am  DAN-P  U10 (Red) Atlantic Coast Elite 2 Tri-State Stars 2
Saturday 12:00 pm  NEW-B  U8 (Green) Empire Snipers (16) 7 Adirondack 46ers 1
Saturday 12:20 pm  DAN-L  U10 (Green) Danbury Selects 1 Atlantic Coast Elite 7
Saturday 12:50 pm  NEW-R  U8 (Green) Empire Snipers (17) 1 Danbury Selects 7
Saturday 1:00 pm  DAN-P  U8 (Green) RSG Selects 3 Maryland 6
Saturday 1:10 pm  NEW-B  U10 (Red) S4 Hockey Club 6 Empire Snipers 6
Saturday 1:30 pm  DAN-L  U10 (Green) SSH Roadrunners 5 Complex Kings 4
Saturday 2:00 pm  NEW-R  U16 S4 Hockey Club 0 NYC Falcons 3
Saturday 2:10 pm  DAN-P  U16 Mid-Hudson 2 ADK Lumberjacks 1
Saturday 2:20 pm  NEW-B  U10 (Blue) Westchester Warriors 5 SSH Roadrunners 1
Saturday 2:40 pm  DAN-L  U18 Tri-State Stars 1 Island Blades 7
Saturday 3:10 pm  NEW-R  U10 (Blue) Empire Snipers 0 Atlantic Coast Elite 5
Saturday 3:20 pm  DAN-P  U16 SSH Roadrunners 4 Epicenter Hockey 4
Saturday 3:30 pm  NEW-B  U12 (Yellow) Empire Snipers 2 Adirondack 46ers 1
Saturday 3:50 pm  DAN-L  U18 CT Mighty Irish 5 Tri-State (Selects) 1
Saturday 4:20 pm  NEW-R  U12 (Yellow) Atlantic Coast Elite 7 LI Berserkers 2
Saturday 4:30 pm  DAN-P  U18 LI Fishermen 2 Advocate Athlete 3
Saturday 4:40 pm  NEW-B  U12 (Red) Empire Snipers 6 Phantoms HC 0
Saturday 5:00 pm  DAN-L  U12 (Red) Atlantic Coast Elite 8 Tri-State Stars 3
Saturday 5:30 pm  NEW-R  U8 (Blue) 4th Atlantic Coast Elite 5 3rd H08 Knights 7
Saturday 5:40 pm  DAN-P  U12 (Green) SSH Roadrunners 1 No Country River Rats 5
Saturday 5:50 pm  NEW-B  U14 (Red) Empire Snipers 1 NYC Falcons 5
Saturday 6:10 pm  DAN-L  U12 (Blue) CT Mighty Irish 4 Empire Snipers 6
Saturday 6:40 pm  NEW-R  U12 (Green) Danbury Selects 0 S4 Hockey Club 6
Saturday 6:50 pm  DAN-P  U12 (Blue) SSH Roadrunners 3 United Select 6
Saturday 7:00 pm  NEW-B  U14 (Green) Atlantic Coast Elite 6 Empire Snipers 2
Saturday 7:20 pm  DAN-L  U14 (Red) Tri-State Stars 0 Atlantic Coast Elite 3
Saturday 7:50 pm  NEW-R  U14 (Green) S4 Hockey Club 5 Richmond Snipers 5
Saturday 8:00 pm  DAN-P  U14 (Blue) SSH Roadrunners 3 CT Mighty Irish 2
Saturday 8:10 pm  NEW-B  U14 (Blue) Danbury Selects 2 Maine Reapers 5
Saturday 8:30 pm  DAN-L  U14 (Green) SSH Roadrunners 2 Tri-State Stars 7
Saturday 9:00 pm  NEW-R  U16 Epicenter Hockey 4 S4 Hockey Club 0
Saturday 9:10 pm  DAN-P  U16 Mid-Hudson 1 SSH Roadrunners 0
Saturday 9:20 pm  NEW-B  U16 NYC Falcons 3 ADK Lumberjacks 1
Saturday 9:40 pm  DAN-L  U18 Tri-State Stars 1 CT Mighty Irish 7
Saturday 10:20 pm  DAN-P  U18 LI Fishermen 1 Island Blades 2
Saturday 10:50 pm  DAN-L  U18 Advocate Athlete 3 Tri-State (Selects) 0

 

 Sunday, May 19th

Day Time  Rink  Division Visiting Team Score Home Team Score
Sunday 6:00 am  DAN-P  U8 (Green) 6th Adirondack 46ers 5 5th Empire (17) 4
Sunday 6:30 am  DAN-L  U8 (Green) 4th Empire (16) 3 3rd RSG Selects 9
Sunday 7:00 am  NEW-R  U10 (Yellow) 6th Maryland 6 5th Empire Snipers 5
Sunday 7:10 am  DAN-P  U10 (Yellow) 4th Richmond Snipers 4 3rd LI Berserkers 2
Sunday 7:40 am  DAN-L  U10 (Red) 4th S4 Hockey Club 1 3rd Empire Snipers 3
Sunday 8:10 am  NEW-R  U10 (Green) 4th Danbury Selects 2 3rd Atlantic Coast Elite 7
Sunday 8:20 am  DAN-P  U10 (Blue) 4th Empire Snipers 2 3rd SSH Roadrunners 4
Sunday 8:50 am  DAN-L  U12 (Yellow) 4th LI Berserkers 2 3rd Adirondack 46ers 8
Sunday 9:20 am  NEW-R  U12 (Red) 4th Phantoms HC 1 3rd Tri-State Stars 7
Sunday 9:30 am  DAN-P  U12 (Green) 4th Danbury Selects 0 3rd SSH Roadrunners 4
Sunday 10:00 am  DAN-L  U12 (Blue) 4th CT Mighty Irish 4 3rd Empire Snipers 4
Sunday 10:30 am  NEW-R  U14 (Red) 4th Atlantic Coast Elite 3 3rd Tri-State Stars 0
Sunday 10:40 am  DAN-P  U14 (Green) 6th SSH Roadrunners 1 5th Empire Snipers 7
Sunday 11:10 am  DAN-L  U14 (Green) 4th Tri-State Stars 5 3rd Richmond Snipers 5
Sunday 11:40 am  NEW-R  U14 (Blue) 4th Danbury Selects 2 3rd Maine Reapers 3
Sunday 11:50 am  DAN-P  U18 6th Tri-State Stars 0 5th Tri-State (Selects) 6
Sunday 12:20 pm  DAN-L  U18 4th LI Fishermen 3 3rd Island Blades 1
Sunday 12:30 pm  NEW-B  U16 6th S4 Hockey Club 3 5th ADK Lumberjacks 3
Sunday 12:50 pm  NEW-R  U16 4th Epicenter Hockey 0 3rd SSH Roadrunners 1
Sunday 1:30 pm  DAN-L  U8 (Green) 2nd Maryland 6 1st Danbury Selects 3
Sunday 1:40 pm  NEW-B  U8 (Blue) 2nd Westchester 1 1st RSG Selects 6
Sunday 2:00 pm  NEW-R  U10 (Yellow) 2nd Atlantic Coast Elite 1 1st Adirondack 46ers 6
Sunday 2:40 pm  DAN-L  U10 (Red) 2nd Atlantic Coast Elite 3 1st Tri-State Stars 2
Sunday 2:50 pm  NEW-B  U10 (Green) 2nd Complex Kings 6 1st SSH Roadrunners 3
Sunday 3:10 pm  DAN-P  U10 (Blue) 2nd Atlantic Coast Elite 5 1st Westchester 0
Sunday 3:10 pm  NEW-R  U12 (Yellow) 2nd Atlantic Coast Elite 3 1st Empire Snipers 2
Sunday 3:50 pm  DAN-L  U12 (Red) 2nd Empire Snipers 1 1st Atlantic Coast Elite 7
Sunday 4:00 pm  NEW-B  U12 (Green) 2nd No Country Rats 3 1st S4 Hockey Club 4
Sunday 4:20 pm  DAN-P  U12 (Blue) 2nd SSH Roadrunners 3 1st United Select 4
Sunday 4:20 pm  NEW-R  U14 (Red) 2nd Empire Snipers 0 1st NYC Falcons 6
Sunday 5:00 pm  DAN-L  U14 (Blue) 2nd CT Mighty Irish 2 1st SSH Roadrunners 1
Sunday 5:30 pm  DAN-P  U14 (Green) 2nd S4 Hockey Club 1 1st Atlantic Coast Elite 2
Sunday 5:30 pm  NEW-R  U16 2nd NYC Falcons 0 1st Mid-Hudson 6
Sunday 6:10 pm  DAN-L  U18 2nd CT Mighty Irish 2 1st Advocate Athlete 1